HOTEL A RESTAURACE
S VLASTNÍM PIVOVAREM
WELLNESS
Česky English Deutsch

Město & okolí

Město Jindřichův Hradec

Je jedním z nejmalebnějších a nejzachovalejších měst jihu Čech. Pokud se rozhodnete k návštěvě Jindřichova Hradce , budete mít na dosah nejen starobylou kulturu a památky, ale i klid a pohodu města, které se vyplatí navštívit.

Zámek v Jindřichově Hradci

Zámek J.HradecZámek Jindřichův Hradec

Zámek Jindřichův Hradec je třetím největším hradem a zámkem v ČR. První je Pražský hrad, poté zámek Český Krumlov a třetí již zmiňovaný zámek pánů z Hradce. Ve spolupráci se správou státního zámku jsme pro Vás připravili v odkazu VÝHODNÉ BALÍČKY SLUŽEB např.ubytovací balíček s návštěvou zámku a muzea, relaxací v našem wellness centru a projížďku parním vláčkem - již od 990.-Kč / os. vč. snídaně 

Národní muzeum fotografie

Národní muzeum fotografie je zcela unikátním a jedinečným projektem v ČR. Díky svým výstavám a vernisážím českých i zahraničních významných fotografů a umělců si získalo nejen oblibu, ale i úctu mezi odbornou i laickou veřejností. Při návštěvě Jindřichova Hradce doporučujeme Národní muzeum fotografie a jeho vernisáže k návštěvě - a mimo jiné je od GRAND***HOTELu vzdáleno pouhých 200m.

Muzeum Jindřichův HradecMuzeum Jindřichův Hradec

Město Jindřichův Hradec patří k městům s bohatou betlémářskou tradicí. V Jindřichohradeckémk muzeu je i první zpráva o betlémech která pochází již z roku 1579. Krýzovy jesličky byly darovány do sbírek muzea roku 1935, a od té doby patří k nejnavštěvovanějším expozicím. Jindřichohradecký měšťan a punčochářský mistr Tomáš Krýza (1838 - 1918) vyráběl své celoživotní dílo více jak šedesát let a jeho velkolepý betlém, který stavěl na ploše 60 čtverečních metrů, obsahuje 1398 figurek lidí a zvířat, z nichž se 133 pohybuje.

Ve spolupráci se správou Muzea J.Hradec jsme pro Vás připravili VÝHODNÉ BALÍČKY SLUŽEB ve kterých je mj. návštěva muzea obsažena. A pozor - naše muzeum je vzdáleno pouhých 100m od Grand***Hotelu, J.Hradec

ÚzkokolejkaÚzkokolejka Jindřichův Hradec

Úzkokolejka - je v našem městě jednou z nejvíce navštěvovaných atrakcí pro malé i velké návštěvníky. Ve spolupráci s jejími provozovateli jsme pro Vás připravili VÝHODNÉ BALÍČKY SLUŽEB pro strávení volného času i zajímavé zážitky - např. při přepadení vlaku

 

Kultura ve městěKultura v Jindřichově Hradci

Kultura ve městě - v Jindřichově Hradci se ročně koná mnoho kulturních i společenských akcí. Abychom Vám podávali vždy aktuální informace, máte k dispozici následující 2 odkazy:
1. Na informační centrum Jindřichův Hradec:
2. Na kulturní agenturu AKaska, která pořádá mj. i noční prohlídky s bílou paní na zámku J.Hradec 

Nad rámec klasických prohlídkových tras se na Jindřichohradeckém zámku také konají NOČNÍ PROHLÍDKY S BÍLOU PANÍ, country festival FOLKOVÁ RŮŽE, nebo DIVADELNÍ SLAVNOSTI a další kulturní akce. Více o kultuře se můžete dozvědět pod odkazem KULTURA.

Některé zajímavé místa z Jižních Čech

 

Zámek Hluboká
Zámek Hluboká

Zámek Český Krumlov
Zámek Český Krumlov

Zámek Červená Lhota
Zámek Červená Lhota

Schwarcenberská hrobka Třeboň
Schwarcenberská hrobka Třeboň